Za nami kolejna druga edycja konkursu Innowacja Edukacyjna Roku 2022. W konkursie przewidziano nagrody dla 3 najlepszych rozwiązań oraz narodę publiczności.

Laureaci wyłonieni wcześniej przez Kapitułę podczas Gali Konkursu, która tym razem miała miejsce w pierwszym dniu XXII Warsztatów PIFS mieli możliwość zaprezentowania swoich rozwiązań szerokiemu gronu uczestników Warsztatów.

Kapituła Konkursu wybrała i nagrodziła statuetkami trzy najlepsze rozwiązania. Już po raz drugi głos oddaliśmy również uczestnikom spotkania, którzy w głosowaniu przy pomocy swoich telefonów komórkowych wybrali innowacyjność, która otrzymała nagrodę publiczności.

Miło nam poinformować, iż I miejsce w Konkursie na Innowacje Edukacyjną Roku 2022 zdobyła aleGRA Twórczy Rozwój za grę szkoleniową Wchód Dzikiego Zachodu. Statuetkę odebrali Wojciech Grzybowski oraz Krzysztof Kondracki.

Zdjęcie Twórców gry Wchódz Dzikeigo Zachodu - dwóch mężczyzn w kapeluzach kowbojskch na tle obrazka z pustynią

II miejsce przypadło Akademii Innowacji zaprezentowanej przez Polkomtel Sp. z o.o. nagrodę w imieniu Spółki odebrała Anna Bielawska-Choniawko - Kierownik Zespołu Innowacji Polkomtel operator sieci Plus

Nasze podium zamknęło osiągając III miejsce Game Time Project sp. z o.o. z rozwiązaniem ReQiu Personality - narzędziem do oceny osobowości w formie gry komputerowej on-line. Nagroda została wręczona Bartłomiejowi Kułakowi, który miał okazje zaprezentować innowacje uczestnikom Gali.

W ramach głosowania osób obecnych na Gali Nagrodę Publiczności otrzymała aleGRA Twórczy Rozwój za grę szkoleniową Wchód Dzikiego Zachodu, co pokryło się z głosem Kapituły Konkursu.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali statuetki oraz gromkie brawa. Serdecznie gratulujemy nie tylko wygranej, ale przede wszystkim pomysłowości i kreatywności w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań w edukacji.

Finałem Gali było wręczenie pamiątkowych statuetek Członkom Kapituły oraz pomysłodawcy Konkursu Markowi Szopie, który wytrwale działa na rzecz propagowania idei edukacji.

Zobaczcie zdjęcia z Gali Konkursu.